Poradnia Psychologiczna PsychoCare

Autor: admin
0 Komentarzy

W poradni psychologicznej przyjmują specjaliści, którzy leczą różne nieprawidłowości i zaburzenia związane z ludzką psychiką. Psychoterapia wpływa pozytywnie na nastawienie ludzi do otaczającej ich rzeczywistości, pomaga również radzić sobie z różnymi negatywnymi emocjami, a ponadto pozwala zwiększyć potencjał osobowościowy pacjenta. W terapii, niezależnie od jej rodzaju, najważniejszym elementem decydującym o jej powodzeniu jest nawiązanie bezpośredniego, szczerego kontaktu lekarza z pacjentem. Obecnie codzienność nie szczędzi nam problemów, w wyniku czego wzrasta zapotrzebowanie nawet na psychologów dziecięcych, a kolejki do psychoterapeutów stają się coraz dłuższe. Każda, nowo powstająca poradnia psychologiczna jest więc na wagę złota. Co warto wiedzieć o PsychoCare?

Rodzaje psychoterapii

W psychoterapii stosuje się różne rodzaje i metody leczenia, ponieważ każdy problem do rozwiązania jest inny i może występować w różnym stopniu nasilenia. W stosowanej terapii bardzo ważne jest dostosowanie jej rodzaju do potrzeb konkretnego pacjenta. Stosowanych metod jest wiele, np. terapia psychodynamiczna, humanistyczna, systemowa, poznawczo-behawioralna, psychoterapia Gestalt, narracyjna, analityczna oraz terapia skoncentrowana na rozwiązaniach. Tylko odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony specjalista może dobrać odpowiedni rodzaj leczenia do konkretnego przypadku. Niektóre problemy wymagają terapii grupowej, niektóre zaś indywidualnej. Kluczem do sukcesu jest bezpośredni kontakt psychoterapeuty z pacjentem i wzajemne zaufanie.

Poradnia Psychocare

Poradnia psychologiczna www.cplwowska.pl/ zatrudnia wielu wykwalifikowanych terapeutów o różnych specjalizacjach, dlatego oferuje bardzo szeroki wachlarz usług psychologicznych, między innymi, psychoterapię:

  • indywidualną, skierowaną do osób dorosłych, które nie radzą sobie w relacjach z sobą samym oraz (lub) z innymi ludźmi,
  • par, które mają problemy w związkach formalnych i nieformalnych,
  • dzieci i nastolatków w wieku od 4 do 18 lat,
  • rodzinną, kiedy zgłaszane problemy wywierają negatywny wpływ na całą rodzinę.

W Psychocare udzielane są również inne formy pomocy, jak na przykład:

  • porady psychologiczne dla osób zdrowych, zmagających się z pogorszeniem nastroju, mających problemy egzystencjonalne lub trudności adaptacyjne w nowym otoczeniu,
  • konsultacje seksuologiczne, dzięki którym można rozwiązać problemy związane z jakością życia seksualnego,
  • coaching skierowany do osób dorosłych. Pomaga on w odkrywaniu właściwej drogi, odnajdywaniu motywacji i wspiera w wprowadzaniu w życie planu działania,
  • tzw. psycholog on-line, który na bieżąco pomaga rozwiązywać różne problemy młodzieży, dzieci i dorosłych, poza gabinetem lekarskim.

Jak działa Psychocare?

Poradnia oferuje bezpłatną konsultację on-line, podczas której można dobrać odpowiedniego specjalistę i rodzaj terapii, indywidualnie dla każdego przypadku (infolinia czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8 – 21) i umówić wizytę u specjalisty. Na stronie https://cplwowska.pl/psychoterapia-wilanow można zapoznać się z ofertą Psychocare w Wilanowie, zaś na stronie https://cplwowska.pl/psycholog-ursynow/ – w Ursynowie oraz umówić wizytę on-line. Poradnia posiada 6 gabinetów stacjonarnych, które są zlokalizowane w Warszawie oraz w Szczecinie. Można w nich leczyć depresje, stany lękowe, fobie, nerwice, zaburzenia żywienia i wiele innych schorzeń natury psychicznej. Dzięki terapii da się także złagodzić, a nawet wyleczyć objawy somatyczne.

Psychoterapia często okazuje się bardziej skuteczna niż leczenie farmakologiczne, które jedynie zagłusza problem, zamiast go rozwiązać. Badania wykazały, że po terapii występuje dwa razy mniej nawrotów choroby, niż po leczeniu farmakologicznym.

Podobne