Dlaczego ciężko jest nam znaleźć partnera?

Autor: admin
1 Komentarzy

Nasz obecny sposób życia bardzo utrudnia nam utrzymanie wysokiej jakości relacji. Codzienny stres, brak czasu, ciągłe problemy, trudności w poznawaniu ludzi… wszystko to sprawia, że trudno jest poznać tę jedyną osobę, za którą zatęsknimy.

Jednak pod względem kulturowym jesteśmy uczeni i naciskani, aby znaleźć partnera. To historia sukcesu aby mieć miłość w naszym życiu i mieć szczęśliwą rodzinę. To sprawia, że porównujemy się do innych i nie rozumiemy, dlaczego inni wydają się mieć wspaniałe życie, podczas gdy my nie.

Czy posiadanie partnera naprawdę jestem twoim celem w życiu? Czy tego chcesz? A jeśli tak, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ten związek będzie wyglądał?

5 najczęstszych błędów w komunikacji z partnerem

Czy naprawdę chcesz mieć partnera, czy to presja społeczna sprawia, że go potrzebujesz? To jest pytanie o którym naprawdę musisz pomyśleć. Wspólne życie oznacza życie w ciągłym kompromisie. Oznacza tworzenie razem planów i świadomość, że wszystkie związki przechodzą przez skomplikowane chwile, rutyny, zmęczenie i problemy, które trzeba przezwyciężyć i pracować razem, aby ta miłość nie zawiodła. Czy jesteś gotów to zrobić? Czy tylko dlatego chcesz być w związku, ponieważ czujesz się samotny?

Dlaczego tak trudno jest znaleźć naszą „lepszą połowę”?

Strach przed porażką – lęki paraliżują nas i uniemożliwiają nam osiągnięcie sukcesu we wszystkim, co podejmujemy. Dotyczy to również relacji z innymi. Jeśli boimy się, że coś pójdzie źle, to pójdzie źle.

Strach przed byciem zranionym – jeśli mieliśmy wcześniejsze relacje, w których cierpieliśmy i i pamiętamy o tym, będzie nam bardzo trudno pozwolić, aby ktokolwiek się do nas zbliżył lub po prostu obiektywnie je ocenił. Musimy wyciągnąć wnioski z tego, co się z nami stało, ale nie żyć wiecznie w bólu.

Nieśmiałość – osoby bardzo nieśmiałe mają większe trudności lub opór z nawiązaniem więzi społecznych. Trudniej jest im nawiązywać relacje z innymi i nie bawią się dobrze w pewnych sytuacjach, co powoduje unikanie ludzi i czasami izolację.

Strach przed zaangażowaniem – dzielenie się naszym życiem z drugą osobą oznacza zmianę naszego. Oznacza to dostosowanie się dwóch osób dla dobra związku, a nie wszyscy ludzie są gotowi na tę zmianę lub dostosowanie.

Podobne

1 Komentarzy

ola 16 czerwca 2021 - 18:33

Ktore cechy charakteru stanowia najwieksza przeszkode w znalezieniu partnera ?

Leave a Comment